در سیستم انتقال کابل یکی از انواع محصولات رکن که کاربرد زیادی دارد ترانکینگ دیواری می‌باشد و همانطور که از نام آن مشخص است این نوع ترانکینگ باید بر روی دیوار بهره برداری شود و عمده دلایل استفاده از آن انشعاب گرفتن از کابل‌های برق و شبکه موجود در کانال‌های آن است.این نوع ترانکینگ با داشتن محل استقرار پریز با همان جنس بدنه (گالوانیزه یا آلومینیوم) امکان بهره مندی از کابل‌های برق و شبکه را به کاربر می‌دهد که تعداد پریزها از یک تا هفت عدد قابل تغییر و نوع آن بر اساس پریز انتخابی (80*80) یا (45*45) قابل انتخاب می‌باشد.شایان ذکر است تمامی پریزهای موجود در بازار قابلیت نصب بر روی ترانکینگ دیواری رکن را دارا می‌باشند.
قطعات طولی این محصول دو متر و رویه یک متری بود که امکان قرار گیری محل استقرار پریز را در طول مسیر به کاربر می‌دهد و در زمانی که ضرورت پیدا کند تا دکوراسیون محیط تغییر کند می‌توان محل استقرار پریز را متناسب با شرایط جدید جا به جا کرد.مسلما مسیر حرکتی ترانکینگ یک خط طولی نمی‌باشد و اصولا در مسیر حرکتی آن دارای شکستگی یا فرورفتگی و … اعم از حرکت از روی ستون،کنج دیوار می‌باشد.به همین علت این اطمینان خاطر را به شما می‌دهیم که در تمامی مسیر حرکتی ترانکینگ دیواری هیچ کم و کاستی نسبت به قطعات مورد نیاز جهت کابل ریزی اصولی وجود ندارد.

از مزایای ترانکینگ دیواری رکن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

*دارای عایق الکترکی داخلی
*جایگزین سیستم سنتی لوله کشی برق که این امکان را می‌دهد تا دسترسی آسان برای تغییرات،تعمیرات یا توسعه دادن را به مصرف کننده بدهد.
*سهولت افزایش یا تغییر کابل ریزی و امکان افزایش پریزها در مقایسه با سیستم کابل ریزی سنتی.
*بر اساس تغییر چیدمان امکان جا به‌ جایی محل استقرار پریزها وجود دارد.
*کابل ریزی به صورت لایه ای انجام می‌گیرد که همین امر باعث می‌شود کابل‌ها با طول یکسان در مسیر حرکتی ترانکینگ دیواری قرار بگیرند که علاوه بر آرایش مناسب کابل‌ها باعث تهویه حرارتی مناسب در ترانکینگ می‌شود و به دنبال آن طول عمر کابل‌ها را افزایش می‌دهد.
*به دلیل استفاده از رنگ پودری الکترواستاتیک از تنوع بالایی برخورداراست.
*استفاده از بدنه فلزی جهت Bonding  و پیوستگی سیستم Earth
*بهره مندی از سیستم مدرن کلینچ به جای نقطه جوش که در طولانی مدت از زنگ زدگی جلوگیری می‌کند و طول عمر ترانکینگ دیواری را افزایش می‌دهد.

ترانکینگ محل عبور کابل‌های برق،کامپیوتر،UPS و تلفن بوده که با وجود دیواره های داخلی از تداخل امواج و نویزهای محیطی جلوگیری نموده و در نهایت به عنوان یک محفظه تمام بسته فلزی از تداخل امواج بر روی کابل‌های مجاور جلوگیری می‌کند.

ترانکینگ دیواری از ورق گالوانیزه یا آلومینیوم به ضخامت 0.8 تا 1.2 میلی‌متر ساخته می‌شوند که مناسب ترین و در عین حال اقتصادی ترین آن استفاده از ورق 1 میلی‌متر می باشد.
بدنه های طولی این مدل بر حسب سفارش می‌تواند 2 متر یا 3 متر باشد.
به دلیل استفاده از محل استقرار پریز و راحتی نصب رویه‌های ترانکینگ دیواری 1 متر می‌باشد.