سیستم های سینی مش رکن جز دسته محصولات انتقال کابل رکن بوده و راه حل مناسبی را برای مسیریابی سریع، ایمن و مقرون به صرفه کابل در تمام زمینه های تاسیسات الکتریکی حرفه ای ارائه می دهند. به گونه ای طراحی شده است که به طور منظم مورد استفاده قرار گیرد زیرا فرآیند تولید آن‌ها کاملاً فکر شده و فوق العاده کارآمد هستند.سینی مش دارای الگوهای سطحی مختلفی هستند که به آنها امکان استفاده در داخل و خارج از  محیط را می دهد. برای فضای داخلی: گالوانیزه یا با پوشش رنگ پودری بیشتر مناسب است که از نظر ظاهر و زیبایی جذاب است مانند دفاتر، مغازه ها و هتل ها .
برای فضای باز و صنایع: سطح گالوانیزه گرم به دلیل ماندگاری و مقاومت بالاتر آن قابل استفاده است. برای صنایع غذایی و شیمیایی:فولاد ضد زنگ به دلیل توانایی آن در تحمل بارهای شیمیایی بالا و در عین حال مقاوم بودن در برابر عوامل تمیز کننده قابل استفاده است.
سینی مش رکن با در نظر گرفتن نیازهای کابل کشی با تکنولوژی پیشرفته امروزی تولید می شوند. سیم های فولادی ضد زنگ با مقاومت بالا یا سیم های آبکاری شده تولید می شوند. سینی مش هم در صنایع غذایی با اولویت بهداشت و هم در مراکز داده و تاسیسات ولتاژ پایین به طور گسترده مورد استفاده قرار
می‌گیرد. به لطف ساختار سبک وزن و انعطاف پذیر خود، برتری در اتصالات منحنی را فراهم می کند و در عین حال راحتی و سهولت در کابل ریزی را به دلیل طراحی رویه باز آن تضمین می کند.متناسب با نیاز پروژه سینی مش از
ارتفاع 35 تا 100 میلی متر و عرض 50 تا 600 میلی متر قابل تولید می‌باشد. سیم های استفاده شده در سینی بین Ø4mm و Ø5mm متفاوت است. سینی مش در طول  2000 میلی متر یا 3000 میلی‌متر عرضه می شود.سینی مش از ترکیب مفتول افقی در جهت عمودی، در فاصله 100 میلی متر و با مفتول در جهت افقی در فاصله هر 50 میلی متر تشکیل می شوند. کابل جریان ضعیف باید در داخل “سینی مش” کاملاً در یک پارتیشن جداگانه قرار گیرند. برای مثال؛ یک جداکننده باید در ارتفاع و طول یکسان در سینی مش مونتاژ شود یا کابل های جریان ضعیف باید در سینی مش جداگانه قرار گیرند. به دلیل مشبک بودن آن گردش هوای بیشتری در بین کابل‌ها در جریان خواهد بود که همین امر از گرمای بیش از حد کابل‌ها و بدنبال آن اتش سوزی جلوگیری می‌کند.سینی مش رکن علاوه بر ارائه با تمامی قطعات جانبی امکان استفاده از رویه برای کل قطعات را دارا می‌باشد.
از ویژگی های سینی مش رکن می توان موارد زیر را نام برد.

• انعطاف پذیری
سینی مش رکن به گونه ای طراحی شده است که در میدان اصلاح شود و راهی سریع و موثر برای ایجاد تغییرات در حین نصب ارائه می دهد. خم‌های افقی، خم‌های عمودی، سه راهی‌ها و صلیب‌ها همگی را میتوان تولید کرد که همین امر بهره‌وری نصاب را به حداکثر می‌رساند، زیرا هیچ زمان توقفی برای تولید و ارسال اتصالات ویژه وجود ندارد.

• نگهداری
ساختار باز آن بازرسی نصب کابل را آسان می کند که به دنبال آن کار تعمیر و نگهداری کابل و تجهیزات را ساده ترمی‌کند.

• ایمنی
طراحی سینی مش منحصر به فرد ما از آسیب رسیدن به کابل جلوگیری کرده و از این محصول می‌توان به عنوان هادی اتصال به زمین استفاده کرد.

• پاکیزگی
احتباس گرد و غبار، نفوذ باکتری ها و هر گونه زباله ای که مسیر کابل را مسدود می کند به دلیل ساختار سینی مش رکن بسیار کاهش می یابد.

• صرفه جویی در هزینه
ساختار سینی مش رکن مزایای تهویه هوای آزاد را برای کابل فراهم می کند. هنگام مقایسه سینی مش  با سیستم های بسته، صرفه جویی در هزینه مواد، نیروی کار و عملیاتی قابل توجه است. هزینه مواد اولیه هم برای اجزای مدیریت کابل و هم برای خود کابل کمتر است زیرا کابل برای هوای آزاد درجه بندی می شود و در سینی مش معمولاً می تواند اندازه کوچکتری داشته باشد. هزینه کار برای نصب سینی مش بسیار کمتر از سیستم های بسته است و هزینه های عملیاتی کمتر است زیرا کابل ها خنک تر کار می کنند، مقاومت را کاهش می دهند و در سیستم مدیریت کابل باز تعمیر و نگهداری ساده تر است.

• عملکرد کابل
با بهبود اتلاف حرارت کابل های برق، صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های نصب و راه اندازی می شود. ساختار باز سینی مش رکن تهویه
را به حداکثر می رساند. سطح عملکرد کابل به مقاومت الکتریکی آن بستگی دارد. این متناسب با مقاومت است که به نوبه خود متناسب با دما است. هنگامی که دما افزایش می یابد، مقاومت کابل افزایش می یابد و عملکرد کابل کاهش می یابد. هنگامی که جریان الکتریکی از کابل عبور می کند، دمای هادی مسی یا آلومینیومی مرکزی تا دمای کاری حدود 70 تا 80 درجه سانتی گراد افزایش می یابد. گرمای منتشر شده توسط کابل به دلیل اثر ژول هیچ مشکلی در هوای آزاد ایجاد نمی کند. با این حال، در یک فضای محدود، مانند داخل یک سینی کابل بسته یا راهرو، کابل گرم می شود و عملکرد آن کاهش می یابد، بنابراین جریان کمتری منتقل می شود. مطالعات نشان داده اند که دمای بیش از حد کابل، بخش قابل توجهی از هزینه کل انرژی را مصرف می کند.

• تهویه کابلی باعث صرفه جویی در هزینه می شود
یک راه حل کم هزینه، تهویه سیستم با نصب کابل ها در سینی مش است.سینی مش در واقع نزدیکترین چیزی به کابل در هوای آزاد است زیرا فقط 10٪ سطح جامد را نشان می دهد.
• کابل های ارتباطی مسی
با گسترش استفاده از شبکه های پرسرعت، فناوری کابل های ارتباطی به سرعت در حال تغییر است. سینی مش رکن پشتیبانی ایده آل برای کابل های ارتباطی مسی (کابل های کواکسیال و جفت های پیچ خورده) است. سینی مش به طور کامل آزمایش شده است تا اطمینان حاصل شود که عملکرد کابل های ارتباطی مسی برای سال های آینده حفظ می شود.

سینی مش رکن سه مزیت عمده دارد: • شکل گرد مفتول و لبه ایمن صاف. • طیف وسیعی از لوازم جانبی سفارشی. • مش را باز کنید تا از نگهداری آسان و بررسی کیفیت نصب اطمینان حاصل شود.