سیستم های داکت کابل رکن جز دسته محصولات انتقال کابل رکن بوده و از داکت کابل می توان در تاسیسات داخلی وخارجی ساختمان همچنین در تابلوهای برق استفاده کرد. چندین مدل مختلف برای طیف وسیعی از کاربردها در دسترس هستند. قبل از توصیف انواع، بیایید نگاهی به تعریف و پارامترهای انتخاب داکت کابل بیندازیم.داکت کابل یک سیستم کانالی است که کابل های برق را در کنار هم نگه می دارد وانتقال کابل ها را با خیال راحت امکان پذیر می کند.
هدف کلی داکت کابل ایجاد یک مسیر مشخص و محافظت شده برای کابل است. داکت کابل محافظت مکانیکی از کابل ها و همچنین محافظت در برابر رطوبت یا مواد شیمیایی و حتی در برخی موارد از حیوانات را فراهم می‌کند.
هنگام انتخاب داکت کابل، این پارامترها باید در نظر گرفته شوند:
مسیری که قرار است نصب شود باید اندازه گیری شود.
وزن کل کابل باید اندازه گیری شود.
عرض حاملی که می تواند بار کابل مشخص شده را تحمل کند و ارتفاع جانبی و فاصله بین تکیه گاه ها باید اندازه گیری شود.
نیازهای مقاومت در برابر خوردگی محتمل باید تعیین شود.
دمایی که در نصب هست باید در نظر گرفته شود.
سایر موقعیت های خاص برنامه باید در نظر گرفته شود.
سیستم داکت کابل رکن کابل ها را قادر می سازد تا از سقف یا دیوار عبور کنند تا با خیال راحت و در یک خط حمل شوند.
داکت کابل در عرض و طول های مختلف به صورت پروفیل U از ورق های سوراخ دار یا بدون سوراخ تولید می شوند.
به طور کلی داکت کابل رکن در چهار تیپ و در ابعاد مختلف تولید می‌شوند و همه سلیقه ها را بر اساس نیاز هایشان راضی خواهد کرد.جنس این محصول به نسبت شرایط محیطی می‌تواند از آلومینیوم یا گالوانیزه فابریک یا گالوانیزه گرم پس از ساخت و …باشد.داکت کابل رکن در برابر شرایط سخت محیطی مقاوم است و برای همه انواع کاربردهای صنعتی ایده آل است، حتی در شرایط خاص: به عنوان مثال، جایی که غلظت های بالایی از رطوبت یا شوری وجود دارد، جایی که از اسیدها استفاده می شود، یا زمانی که به کابل های بسیار ضخیم یا زیاد نیاز است (مانند پتروشیمی ها) و صنایع آهن و فولاد، نیروگاه ها و تاسیسات زیرزمینی یا دریایی.