یکی از روش‌های نوین انتقال کابل و پریزگذاری در سطح،ترانکینگ ستونی بوده که با توجه به محفظه‌های مجزا جهت کابل‌های مختلف،قابلیت نصب انواع پریزهای برق،کامپیوتر،تلفن و یو پی اس را دارا می‌باشد.جنس بدنه و پایه این محصول فلزی بوده و نوع ساخت پایه ریخته گری می‌باشد که همین امر باعث می‌شود ترانکینگ ستونی رکن مقاوت مکانیکی بالایی را در برابر ضربات مکانیکی داشته باشد،این عامل باعث برتری این محصول در مقایسه با نمونه‌های پلاستیکی خارجی مشابه شده است.
این محصول با داشتن دو بدنه مجزا این قابلیت را دارد که بتوان از دو طرف محصول خروجی برق،شبکه،تلفن و یو پی اس را داشت حال آن‌که با داشتن کانال‌های مجزا از ایجاد نویز بر روی کابل‌های جریان ضعیف جلوگیری می‌کند و به دلیل استفاده از رنگ پودری الکترواستاتیک از تنوع رنگی بالایی برخوردار است که بر اساس دکوراسیون می‌توان رنگ متناسب و یا طرح چوب دلخواه را انتخاب کرد.
ترانکینگ ستونی از ورق گالوانیزه یا آلومینیوم به ضخامت 1 میلی‌مترساخته می‌شود،ترانکینگ ستونی رکن در 4 سایز 20،18،15،12 سانتی‌متر و 7 تیپ 12 سانتی‌متر دو محفظه،15 سانتی‌متر دو و سه محفظه ،18 سانتی‌متر دو و سه محفظه،20 سانتی‌متر سه و چهار محفظه تولید می‌گردد.
ترانکینگ ستونی در ابعاد مختلف از ارتفاع 35 سانتی‌متر جهت نصب در زیر میز کاربران تا ارتفاع سه متر جهت تغذیه از سقف کاذب تولید می‌شود.
به طور کلی می‌توان گفت از ترانکینگ‌ ستونی رکن می‌توان در کلیه فضاهای اداری،اتاق‌های کنفرانس،سایت‌های کامپیوتر،محیط‌های آموزشی و … استفاده کرد.

از مزایای ترانکینگ ستونی رکن می‌توان موارد زیر را نام برد.

*دارای عایق الکتریکی داخلی

جایگزین سیستم سنتی لوله‌کشی برق که این امکان را می‌دهد تا دسترسی آسان برای تغییرات،تعمیرات یا توسعه دادن را به مصرف کننده بدهد*

*سهولت افزایش یا تغییر کابل‌ریزی

*کابل‌ریزی به صورت لایه‌ای انجام می‌گیرد که همین امر باعث می‌شود کابل‌ها با طول یکسان در مسیر حرکتی ترانکینگ قرار بگیرند که علاوه بر آرایش مناسب باعث تهویه حرارتی مناسب در ترانکینگ می‌شود و به دنبال آن طول عمر کابل‌ها را افزایش می‌دهد.

*به دلیل استفاده از رنگ پودری الکترواستاتیک از تنوع رنگ بالایی برخوردار است.

*استفاده از بدنه فلزی جهت Bonding  و پیوستگی سیستم Earth